• Hasanpaşa Eğitim Mahallesi Ahsen Çıkmazı Sk. Sadıkoğlu Plaza 5 Kat:3 No:78/83 Kadıköy İstanbul Türkiye

Get In Touch

+90 (216) 348 83 22

Human Resources

  • Home
  • Human Resources
Working at

Bayraktar.

We, as the human resources department of Bayraktar shipping, are quite aware about the importance of our personnel. That is why we are living the happiness of rendering the service with increasing quality every passing day. We are following literature, open to technological developments and always dynamic with a perfect team-work aiming to contribute their personal improvements and to keep their satisfaction at highest levels.

 

We, besides meeting the human resources requirements which are planned in accordance with the short and long term projects of our companies, choose and employ the personnel having the potential of developing the group to the future as well.

 

Aiming to contribute development of our employees and our companies, we evaluate the performance of our personnel. Evaluation of the performance is made by measuring job performance and considering the behavior of the personnel according to pre-defined criteria periodically. These measures are essential for career planning.

 

If you are willing to be a member of Bayraktar Group of Companies which stands as a source of confidence in Turkish shipping, just click here to fill up your application form.

 

BAYRAKTAR'DA

ÇALIŞMAK.

Bayraktar Denizcilik İnsan Kaynakları Departmanı olarak, personelimizin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu sebepten dolayı, her geçen gün daha kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşamaktayız.

 

Teknolojik gelişmelere açık, literatürü takip eden ve dinamik takım çalışmasına sahip olarak hedefimiz personelimizin gelişimine katkıda bulunmak ve memnuniyetlerini daima en yüksek seviyede tutmaktır.

 

İnsan Kaynakları Departmanı olarak şirketimizin belirlemiş olduğu kısa ve uzun vadeli insan kaynakları hedeflerine uymanın yanında, Şirketimizi geleceğe taşıma potansiyeli olan personeli seçip istihdam ediyoruz.

 

Çalışanlarımızın performanslarını değerlendirerek, şirketimizin ve çalışanlarımızın gelişimlerine katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz.  

 

Personel değerlendirmeleri yapılan işin performansı ve personelin davranışları da dikkate alınarak daha önceden periyodik olarak belirlenen kıstaslara göre yapılır. Yapılan değerlendirmeler kariyer planlaması açısından büyük önem arz eder.

 

Eğer sizde, Türk denizciliğinin güven kaynağı olan Bayraktar Grubu Şirketleri'nin bir üyesi olmak istiyorsanız buraya tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 

 

 

Human Resource Policy

 

  • Forming qualified manpower and keeping it permanent by starting out with awareness of the advantages of personal varieties and with 'opportunity-equity' principle.
  • Selecting the employees from successful, talented, young, dynamic, people who aim self-improvement and investing on employees personal and professional improvements with training programmes.
  • Considering every single employee serving under the company structure as a constant member of the group and supporting personal assistance and team work in achievement of the goals.
  • Rewarding performance of our employess within a frame of fair and competitive salary options.

 

İnsan Kaynakları Politikaları

 

  • Nitelikli insan gücü oluşturmak ve bu olguyu fırsat eşitliği ve personel çeşitliliği bilinci ile daimi tutmak.
  • Kendini geliştirmeye meyilli, başarılı, yetenekli, genç ve dinamik çalışanların seçilmesi ayrıca çalışanların kişisel ve mesleki gelişim programlarına yatırım yapmak.
  • Şirketlerimiz bünyesinde bulunan her bir çalışanını grubun daimi bir üyesi olarak görüp, hedeflerin gerçekleştirmek üzere kişisel yardım ve takım çalışması ile desteklemek.
  • Çalışanların performanslarının adil ve rekabetçi maaş seçenekleri çerçevesinde ödüllendirilmektedir.